Светски дан поезије - „Чији се глас чује?“

Низом манифестација у Србији је 21. марта обележен Светски дан поезије, који је 1999. године под слоганом "Дијалог међу цивилизацијама посредством поезије" прогласио Унеско.

"Сврха проглашења Светског дана поезије јесте допринос промоцији читања, писања, објављивања и учења поезије у читавом свету, као и подстицање националних, регионалних и интернационалних поетских покрета", образложио је Унеско своју одлуку те године.

У нашој школи овај дан је обележен на два начина. Ученици виших и нижих разреда су са својом библиотекарком Бојаном Живановић учествовали у изради паноа на којем су исписали стихове омињених песника, као и своје стихове и на тај начин потврдили да поезија и даље живи, као и то да се и њихов глас далеко чује. Такође, наши најбољи рецитатори показали су својим млађим другарима како се говори поезија, казујући стихове савремених домаћих песника, и тако овом дану дали свечану ноту.